»Ni presenetljivo, da je kot prva slovenska splošna knjižnica postala del družine uglednih kulturnih ustanov z vsega sveta.«
»Kulturno središče v najširšem pomenu besede«
»Z razstavo smo želeli poudariti pomen kartografske kulturne dediščine in samega zemljevida kot stičišča znanosti, tehnike in umetnosti.«
»Da, knjižnico Volfa Engelberta grofa Auersperga bi lahko označili za nekakšno kulturno središče, ki je skupaj s Škofijsko knjižnico in knjižnico ljubljanskega jezuitskega kolegija hranila najnovejšo literaturo z vseh znanstvenih področij.«
»Ponosni smo, da je spletno mesto www. dlib. si v teh letih postalo nepogrešljiv vir za dostop do bogastva slovenske pisne kulturne dediščine ter sodobnih strokovnih in znanstvenih vsebin v digitalni obliki.«
»Knjižnica je dolga 80 metrov, v najširšem delu je široka 20. Če ne bi bilo atrija, bi bilo na sredi precej temačno, zaradi atrija pa je svetlo in ljudje se zaradi tega res dobro počutijo.«
»Slovenci ravno v času kriz najbolj zavemo, kaj predstavlja Narodna in univerzitetna knjižnica, kako pomembno je trajno zbiranje in hranjenje pisne kulturne dediščine tega naroda.«
»Knjižnica pod krošnjami bo gostila slovenske založbe, literarne in druge kulturne ustvarjalce ter tako nedvomno obogatila naše dejavnosti ter popestrila dogajanja v Kropi in okolici.«
»Pripravljamo novosti s področja kulturne dediščine, bralce seznanjamo z uporabno novih medijev, predstavili bi radi kulinariko, seveda na nov način, predstavljamo obrti, naše običaje, praznike . . .«
»Dnevi karantene so nazorno pokazali, da so knjige izjemno pomembna in potrebna kulturna dobrina. Zato knjižnice zaslužijo vsaj triodstotno podporo v primerjavi s turizmom.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju